عکس   نمایش چهره عباس، علی‌اکبر و قاسم(ع) در فیلم روز رستاخیز+تصاویر

سایت دمساز – در حالی که اعتراض تعدادی از مراجع تقلید باعث ایجاد تغییر رویه در نمایش دادن تصویر حضرت ابوالفضل (ع)در سریال مختارنامه ساخته داوود میر باقری شده است  در جدیدترین خبری که از پروژه  سینمایی احمد رضا درویش منتشر شده نشان می دهد در این فیلم چهره حضرت عباس ( ع)، حضرت علی اکبر(ع) و حضرت قاسم(ع) به طور کامل به تصویر کشیده شده و این سه بزرگوار از شخصیت های محوری قصه هستند.

این خبر را کوروش زارعی بازیگر فیلم روز رستاخیز در گفت وگویی با خبرگزاری سینمای ایران عنوان کرده است.

“روز رستاخیز” یکی از عظیم ترین پروژه های  تاریخ سینمای ایران است که پیش تولید آن چهار سال به طول انجامیده و فیلمبرداری آن نیز به مدت یک سال زمان برده است. این فیلم سینمایی به روایت کامل واقعه عاشورا می پردازد.

کوروش زارعی همچنین خبر داده که فیلمبرداری پروژه عظیم “روز رستاخیز” به کارگردانی احمدرضا درویش ، ۲۵ روز دیگر به پایان می رسد.

کوروش زارعی بازیگر نقش محمد بن اشعث در فیلم ” روز رستاخیز” به سینمای ایران گفت: بازی من پس از ۱۰ ماه کار مداوم در این فیلم به پایان رسید و فیلمبرداری کل پروژه نیز ۲۵ روز دیگر به پایان می رسد.

وی درباره سند تاریخی شخصیت “محمد بن اشعث” گفت: زمانی که یزید حکومت کوفه را به عبیدالله بن زیاد محول می کند محمد بن اشعث به همراه شمر به عنوان مشاوران عبیدالله به کوفه می آیند و در نهایت در حادثه کربلا به عنوان ناظر بر کار عمربن سعد، کاروان کوفیان را همراهی می کنند.

وی افزود: در این فیلم چهره حضرت عباس (ع)، حضرت علی اکبر(ع) و حضرت قاسم(ع) به طور کامل به تصویر کشیده شده و این سه بزرگوار از شخصیت های محوری قصه هستند.

وی تصریح کرد: فیلم به سبک تمام دیجیتال با نماهای عظیم و هالیوودی فیلمبرداری شده و ساختارش با مجموعه “مختارنامه” متفاوت است.

زارعی که از کارگردان های مطرح نمایش های مذهبی در ایران است و خود در این مجموعه نیز حضور داشته است با تحسین عملکرد میرباقری گفت: نگاه میرباقری بسیار شرقی و مردمی است و این سریال به لحاظ دکوپاژ، کارگردانی و متن بسیار شاخص و ارزشمند است، چنانکه روز به روز بر تماشاگران آن افزوده می شود.

زارعی در ایام محرم “مسافران کوفه” را در برج آزادی به روی صحنه می برد.

 عکس   نمایش چهره عباس، علی‌اکبر و قاسم(ع) در فیلم روز رستاخیز+تصاویر